Chelsea po përgatit një transferim 40 milionë euro për mbrojtësin e Roma-s Antonio Rudiger. Conte është një admirues i madh i gjermanit 23 vjeçar dhe i ka kërkuar zbuluesve të tij ta ndjekin nga afër qendërmbrojtësin.

Conte e kishte në listën e transferimeve edhe gjatë kësaj vere por dëmtimi i tij serioz në gju pak para se të fillonte Euro 2016 bëri që Blutë të kërkonin diku tjetër. Gjithsesi, mbrojtësi është rikthyer më përpara se ç’pritej, duke shënuar dhe duke dhënë një asist në ndeshjen e rezervave të Roma-s kundër Novara-s të shtunën.

Conte po sheh mundësinë e një transferimi potencial të ish-lojtarit të Stuttgart, i cili cilësohet si një nga mbrojtësit më premtues në Evropë. Por Chelsea nuk është ekipi i vetëm që kërkon lojtarin, me Manchester United dhe City që besohet se janë gjithashtu të interesuar për qendërmbrojtësin. Roma nuk kërkon të heqë dorë nga gjermani dhe duhet një shifër 40 milionë euro për të bindur italianët. Conte do të kërkojë të blejë të paktën një mbrojtës në janar, me Bonucci-n e Juventus të parin në listë.

Artikulli paraprakGoli më i pabesueshëm në histori të futbollit shënohet nga Papiss Cisse [VIDEO]
Artikulli tjetërMë në fund do të luhet në “Zahir Pajaziti”