Chelsea shënoi fitore të vështirë, por jashtëzakonisht të vlefshme ndaj Swansea.

Londinezët realizuan fitoren dhe atë fal mbrojtësit Antonio Rüdiger, që i dha tri pikë të reja kampionit aktual anglez dhe trajnerit Antonio Conte. Me këto pikë Chelsea ngjitet apo më saktë e përforcon edhe më shumë pozitën e tretë me 2p pikë, një më shumë se Arsenali. /Korneri.net

Artikulli paraprakArsenali më i mirë i vitit
Artikulli tjetërFitore e rëndësishme e Liverpool