Nuk ka kthim mbrapa, jo edhe më disa vite të tjera. Pavarësisht zërave të para pak ditësh se Antonio Conte mund të shkarkohet pas gjestit të papritur që bëri duke e larguar sulmuesin kryesor Diego Costa me një sms, shumë shpejht vjen reagimi i zyrtarëve të klubit londinez, shkruan Korneri.net.

Në fakt, presidenti Roman Abramovich ia kë bërë gati kontratën e re italianit të vlefshme deri në vitin 2021, dhe një pagë vjetore prej 11.5 milionë euro, shifra këto që do ta kënaqin Conten për të punuar edhe shumë vite të tjera. Në kontratë nuk ka asnjë klauzolë për largimin (shkarkimin) eventual. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇfarë po ndodh me lojtarë kështu: Edhe Lewandowski “rrebelohet”!
Artikulli tjetërArrihet marrëveshja Costa te Juventus