Në karrierën e një lojtari ka momente të mira dhe të këqija, gjithmonë duhet të kesh karakter për të dalë nga vështirësitë.

“Sa i përket mesfushori Christian Eriksen, ne kishim kohë të punonim me të nga pikëpamja taktike, duke e provuar atë në pozicionin e lojës, atë që luan Brozovic”, deklaroi Antonio Conte, para ndeshjes së 1/i së finales në Coppa Italia ndaj Fiorentinës.

Edhe pse në të kaluarën menaxhmenti i Interit ka përsëritur se Eriksen po largohet, besimi në mesfushorin danez duket te ndeshjet e Kupës së Italisë. “Nesër pres përgjigje të mëdha nga ai në këtë pozicion “, zbulon Antonio Conte për Rai Sport. Trajneri i Interit foli për herë të parë pas ndeshjes Roma-Inter pas postit i cili specifikoi strategjitë e transferimit të klubit Nerazzurr.

Interi po synon Coppa Italia: “Është një trofe, sigurisht që vlen për të gjithë. Tani përballemi me Fiorentinan që do të ketë të njëjtën ide me ne, ata janë një ekip i shkëlqyeshëm që nuk po shpreh vlerat e saj reale në kampionat.”

Interi në fakt do të angazhohet të Dielën në mbrëmje në ndeshjen e madhe të xhiros së 18-të kundër Juventusit në San Siro. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Nisin përforcimet te Vëllaznimi
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan-Torino