Ish -presidenti i Interit, Massimo Moratti ka deklaruar se e admiron trajnerin e Chelseat Antonio Conte dhe se dyert për të tek Interi janë të hapura.

“Më pëlqen Conte. Ai është një trajner i madh, por nuk mendoj se është momenti për t’a ndryshuar trajnerin.”, u shpreh Moratti.

Moratti gjitashtu ka lavdëruar pronarët e Suning:

“Tifozët nuk duhet të brengosen. Interi vitin e ardhshëm do të luftoj për të gjitha trofetë sepse e di projektin që ata kanë.”, shtoi ai.

Artikulli paraprakInter mendon zëvendësimin e Piolit me këtë supertrajner [FOTO]
Artikulli tjetërHiguain zbulon mashtrimin e De Laurentiis: Me ka borxh 600 mijë euro….