Vazhdojnë tensionet në mes Chelsea, Diego Costa dhe Antonio Conte.

I larguar me një sms nga klubi, sulmuesi spanjoll ende nukë shtë pjesë e kampionit aktual anglez, ndërsa strategu i madh italian ka vendosur që ta dënoj me edhe një tjetër mënyrë të rrebeluarin Costa, duke mos e futur fare në listën e lojarëve për Ligën e Kampionëve, shkruan Korneri.net.

Pasi Costa nuk është duke ushtruar fare me skuadrën e tij, kishte marr psuhimë për tri javë më shumë se bashkëlojtarët e tij, dhe kishte dërguar mesazhe dhe video provokative për trajnerin Conte, ky i fundit përveç se ka kërkuar nga zyrtarët e klubit të dënojnë me para, ai vendosi që mos t’ia shënoj emrin në UEFA, për ndeshjet ndërkombëtare me Chelsea.

Nga ana tjetër përkundër lëndimit të gjatë të Zalatan Ibrahimovic, trajneri i Manchester United, Jose Mourinho e ka shkruar në listë të UEFA-, për garat e Ligës së Kampionëve sulmuesin boshnjak . /Korneri.net

Artikulli paraprakSpanjollët sulmojnë PSG dhe Man.City! Ata po e prishin industrinë e futbollit
Artikulli tjetërReal Madrid, ekipi më i shtrenjtë në botë