Bayern Munich ‘ka frikë se Kingsley Coman mund të transferohet te Manchester United’ këtë verë sepse klubi i Premier League mund ta paguajë atë shumë më tepër.

Anësori përfaqësueses së Francës ka kontratë me Bayern deri në verën e vitit 2023, por kampionët e Evropës janë të etur të zgjasin marrëveshjen e tij përtej asaj kohe, dhe notmalisht të largojnë skuadrat tjera që t’i afrohet atij, përcjell Korneri.net

Sidoqoftë, sipas gazetës gjermane Bild, Man.United ka interes të fortë për Coman dhe u ka treguar përfaqësuesve të tij se ai mund të fitonte rreth 260,000 £ në javë në Old Trafford, që është më e lartë se paga që e merr te Bayer Municu. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here