Marrëveshje e rëndësishme e futbollit italian.

Lega Serie A dhe Coca-Cola finalizuan  marrëveshjen e rëndësishme partneriteti që do të fillojë me rastin e finales së Kupës Italiane 2019/2020, e planifikuar për të mërkurën 17 Qershor 2020 në Stadiumin Olimpik në Romë, përcjell Korneri.net

Coca-Cola do të jetë, në kontekstin e një partneriteti strategjik më të gjerë, i titull kampion dhe Kupaës Nacionale e cila merr kështu emrin e “Coca-Cola Italian Cup”. Sigurisht se edhe përfitimet do të jetë dukshëm më të larta për të gjithë, e sidomos fituesin në fund. /Korneri.net

Artikulli paraprakFutboll pas pandemisë, rinisin 27 kampionate!  
Artikulli tjetërGjyqtarët e ndeshjeve të xhiros së 24-të në Superligë