Skuadra angleze e Chelsea-t është gati të kryejë një çmenduri financiare për të marrë shërbimet e sulmuesit italian Andrea Belotti.

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi pykë.

Dhe siç raporton “Daily Star”, blutë janë gati të paguajnë klauzolën prej 100 milion euro që lidh Andrea Belotti-n me klubin e Torinos.

Këtë sezon, Belotti ka shkëlqyer me klubin e tij Torinon. Në kampionat, ai renditet i pari në klasifikimin e golashënuesve me 25 gola./Korneri.net.

Artikulli paraprakReal Madrid – Atletico Madrid, “kokëçarje” për trajnerët….
Artikulli tjetërLajm befasues nga Spanja: Ylli i PSG-së mund të përfundojë në Madrid, por jo te Reali….