Real Madridi fitoi me rezultat 3-2 ndaj Chelsat.

Ky takim ishte i karakterit miqësor dhe u luajt në kuadër të International Champions Cup, në stadiumin ‘The Big House’.

Coo_fe-WIAArz9e

Por, ky nuk është rekord në një ndeshje futbolli në SHBA, pasi rekordi i takon takimit të dy viteve më parë mes Manchester United – Real Madrid, ku ishin të pranishëm 109,318.

Artikulli paraprakZidane flet për situatën e Benzemas
Artikulli tjetërFBK nis punën për Kampin e grupmoshës U-14