Rregulli më absurd do të vijë në jetë për sezonin e ri të La Liga-s në Spanjë. Gjithçka lidhet me të drejtën televizive dhe atë të transmetimit të ndeshjeve. Normalisht, mund të aludojmë për çdo gjë, por në këtë mënyrë s’do të na kishte shkuar mendja.

Çdo klub i cili nuk arrin të mbushë tribunat të cilat shfaqen në TV me mbi 75% të kapacitetit të saj do të gjobitet nga Federata Spanjolle e Futbollit për dëmtim imazhi. Pra, ky ligj mund të nxjerrë deficit dhe skuadrat, pasi jo të gjitha kanë potencial për të pasur gjithë tifozerinë me vete.

Artikulli paraprak“Galaktikët” e Real Madrid humbasin një yll, largohet talenti i tyre
Artikulli tjetërZyrtare: Napoli transferon objektivin e Milanos