Kampionët aktual të Premier League Leicester City, humbi fundjavën e kaluar nga Manchester City dhe konfirmoi formën katastrofale këtë edicion, duke rrezikuar seriozisht rënjen nga Elita e futbollit anglez.

Edhe pse pozita aktuale e Leicester nuk është aspak e mirë, kjo skuadër shkëlqeu në fazën e parë të Champions League, duke shfaqur lojëra të jashtëzakonshme.

Duke i hedhur një sy merkaros së verës së kaluar apo edhe merkatos së janarit të këtij viti nga ekipi i Ranierit pati shumë pak largime, por u transferuan disa futbollistë cilësorë, të cilët ndoshta së bashku me pjesën tjetër të ekipit do ta shpëtojnë klubin nga rënja në Championship dhe plasmani sa më i lartë në Champions League.

Artikulli paraprakA e di se Barcelona ka bërë një nga gabimet më të mëdha në histori të futbollit sa i përket merkatos…..?
Artikulli tjetërIsh-gjyqtari i famshëm: Nicola Rizzoli është mediokër dhe frikacak…