Nga xhiroja në xhiro në Spanjë ka polemika të cilët gjyqtarë e ndihmojnë më shumë në garën e vdekur për titullin Realin apo Barcelonan?

Një gjë është e sigurt, ata e ndihmojnë më shumë Leo Messin, shkruhet në Spanjë, ndërsa për ta vërtetuar këtë që ata e thonë, tregon ky shkrim i mëposhtëm, përcjell Korneri.net

Pas tri ndeshjeve të fundit është e qartë. Së pari ata i dhanë një penallti ndaj Leganes, më pas ai kaloi i pandëshkuar kundër Sevilla pasi ai e shtyu ashpër kundërshtarin e tij Diego Carlos, dhe në ndeshjen e fundit të kampionatit, në të cilën Barcelona mundi Athletic Bilbaon 1:0 në shtëpi, ai duhej të ishte ndëshkuar ne karton të kuq.

Në minutën e 69-të, dy minuta para se ai të asistonte për Ivan Rakitic dhe golin e fitores, Messi u drejtua më pas për topin e askujt përpara zonës së vizitorëve. Para tij, te topi erdhi mbrojtësi  Yeray Alvarez, të cilin më pas Messi e shkeli në kyçin e këmbës.

Edhe pse fillimisht duket se ka qenë i paqëllimshëm, fakti është se Messi e shkeli kundërshtarin aq në mënyrë të vrazhdë dhe shumë lehtë  ka mundur t’ia kishte thyer këmbën në pjesën më të ndjeshme. Sidoqoftë, gjyqtari Jesus Gil Manzano dhe video-asistenti i tij nuk e komentuan këtë rast, kështu që Messi nuk u ndëshkua për një ndërhyrje kaq të rrezikshme. /Korneri.net

Artikulli paraprakUrimet më të mira nga e gjithë bota për Leo Messi i cili mbush 33 vjeç
Artikulli tjetërDo You Want A Break To Rest & Restore?