Manchester City mbrëmë mposhti Burnley 5-0 dhe siguroi vendin e dytë në Premier League.

Phil Foden dhe Riyad Mahrez shënuan dy herë, dhe një gol tjetër e shtoi David Silva. Gjithçka u mbyll në pjesën e parë kur City kishte epërsinë 3-0, dhe goli i tretë erdhi pas një faulli në Sergio Agüero i cili fitoi një goditje dënimi, përcjell Korneri.net

Por, argjentinasi u lëndua rëndë në atë veprim dhe mund të humbasë pjesën tjetër të sezonit. Agüero ka pësuar  lëndim në gju që e ka përcjell tash e sa kohë  dhe sigurisht që nuk do të luajë dy ndeshjet e ardhshme, ndoshta shumë më gjatë.

“Ai nuk duket mirë. Ai ndjeu diçka në gju dhe unë kam frikë se kjo sezon ka mbaruar për të. Mjeku thotë se riaftësimi do të zgjasë pak më shumë, por ne duhet të presim për testet. Ndoshta do të marrim një lajm të mirë,” tha Guardiola pas lojës. /Korneri.net

Artikulli paraprakLojtarët u gjunjëzuan, derisa mbi stadium fluturonte aeroplani me porosi raciste
Artikulli tjetërNjë rregull i ri në La Liga, nuk lejon transferimin e Lautaros te Barcelona