Manchester City ka shënuar fitore 3:1 ndaj Barcelonës në një ndeshje e cila ishte ms dy fytyra për skuadrën spanjolle.

Fillimisht Messi kaloi në epërsi Barcelonën, por Gundogan dhe De Bruyne arritën të bëjnë rikthimin e madh në rezultat nga skuadra angleze.

Në momentin kur Barcelona arriti të krijojë një mori rastësh në skenë doli sërish Gundogan, i cili vulosi fitoren e Cityt në këtë përballje prej 3:1.

Nga ana tjetër takimi i grupit C ndërmjet Borussia Dortmund dhe Celtic u mbyll pa fitues 1:1.

Artikulli paraprakBayern fitoi me rikthim në Holandë, Atletico Madrid mezi arriti te fitorja
Artikulli tjetërArsenal bën mrekullinë, PSG fitoi në sekondat e fundit