Pep Guardiola ka dalë në konferencë për shtyp para mediave menjëherë pas fitores së thellë me rezultatin 4-0. Trajneri spanjoll është shprehur mjaft i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në ndeshjen kundër Borusia Monchengladbachut, ku Aguero e përshëndeti plot tre herë rrjetën kundërshtare.

“Sot ishte ndeshja më e rëndësishme e sezonit dhe ne luajtëm në nivel shumë të lartë”, deklaroi Guardiola pas ndeshjes.

Artikulli paraprakNuk do e besoni se kush e ka blerë vilën e Al Kapones
Artikulli tjetërBefason trajneri i Sportingut, harron skuadrën e tij dhe i thur elozhe Ronaldos