Gabim i pabesueshëm nga skuadra e Ferrarit.

Piloti i Ferrarit, Carlos Sainz, hyri në (box) për të ndryshuar gomat në Çmimin e Madh të Holandës dhe më pas arriti kulmi, shkruan Korneri.net

Mekanikët nuk e ruajtën gomën e katërt dhe e shtuan nga garazhi kur Sainz ishte tashmë i parkuar dhe humbi kohë. Spanjolli humbi më shumë se 30 sekonda nga hyrja në dalje nga boxi, për shkak të cirkut të ri të mekanikëve të tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakVerstappen drejt titullit kampion, fitoi në shtëpin e tij
Artikulli tjetërMilan-Inter hyri në histori të futbollit italian