Sulmuesi veteran i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic është i mendimit se bashkëlojtari i tij te skuadra aktuale, Wayne Rooney, është i jashtëzakoshëm dhe partner perfekt në sulm.

“Është kënaqësi e madhe të luash në një skuadër me Rooney. Ai ka cilësi të jashtëzakonshme dhe është i kuptuëshëm në sulm. Idetë e tij ë ofanzivë janë të qarta, pasi pas çdo aksioni ai kërkon finalizimin në mënyrën më të mirë të mundshme, duke larguar tërsisht nga vetja egoizmin”, tha Ibrahimovic për mediat britanike.

Artikulli paraprakInsiston Mihajlovic: Torino ka të gatshme 8 mln euro për…?
Artikulli tjetërBarcelona kërkon të “vdekurin” e Chelsea