MADRID, SPAIN - DECEMBER 10: Sergio Ramos of Real Madrid celebrates after Real beat RC Deportivo La Coruna 3-2 in the La Liga match between Real Madrid CF and RC Deportivo La Coruna at Estadio Santiago Bernabeu on December 10, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Është e pashmanghshme e të mos përmendet apo shkruhet për mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos, i cili sërish e shpëtoi klubin e tij nga barazimi befasues me Deportivon në Santiago Bernabeu, duke shënuar golin e fitores krejt në fund të ndeshjes.

Po i përmendim tri gjëra të sigurta në këtë jetë. Pagesa e tatimit, vdekja dhe goli i Ramos në minutën e 90.

Pikërisht me golin e fundit të Ramos, ka dnryshuar edhe thënien e të famshmit Gari Lineker i cili tash po thot kështu: “Futbolli është lojë e thjeshtë. Luajnë 22 futbollistë të cilët shqelmojnë topin për 90 minuta dhe vjen Ramos shënon gol”.

Artikulli paraprakPlani i mençur dhe i pritshëm i pronarëve të Interit
Artikulli tjetërNga sulmet në Stamboll vdesin edhe persona të afërt të klubit Besiktas