Mbrojtësi fantastik shqiptar i Napoli, Elseid Hysaj, gjatë merkatos së verës mund të largohet nga Napoli, shkruan “Korner.net”.

Janë të bindura për këtë mediat në ishull dhe më konkretisht gazeta presitigjoze The Sun e cila shkruan se për mbrojtësin shqiptar të Napolit, interesohen dy prej klubeve më të mëdha të Premier Leagues, Manchester United dhe Arsenali.

Hysaj i cili ka shkëlqyer me fanellën e skuadrës së kaltër gjatë këtyre 2 sezoneve gjatë kësaj vere mund të bëjë hapin e madh në karrierë.

Artikulli paraprakJuventus – Barcelona: Kjo është karikatura e ditës…
Artikulli tjetërPas Dortmundit, jepet alarmi për sulm tjetër në ndeshjen Bayern-Real