Kampioni aktual anglez Chelsea është tronditur që në start të Premier League, pasi pësoi disfatë me rezultat 1-3, nga Burnley.

Gjithçka në këtë ndeshje u precizua gjatë pjesës së parë, ku Chelsea pas ndëshkimit me karton të kuq të Cahill, pësoi tre herë me dy golat e Sam Vokes dhe Stephen Ward.

Chelsea që këtë ditë nuk ishte në nivelin e saj edhe pse arriti me anë të përforcimit të ri Alvaro Morata e më pas mbrojtësit David Luiz të ngushtojnë rezultatin.

Humbja sikurse nuk mjaftoi për lojtarët e Chelsea, që në fund mbeten edhe pa shërbimet e Cesc Fabregas, pasi pas dy kartonëve të verdh u përjashtua nga loja.

Artikulli paraprakShënoi gol pas 13 vjetësh në Goodison Park (Video)
Artikulli tjetërRikthim i madh i Rooney në “Godisoon Park