Chelsea fitoi në udhëtim te Porto 0-2.

Ndeshja e luajtur në stadiumin Ramon Sanchez Pizujan, londinezët arritën të triumfojnë me dy gola, në ndeshjen me pak raste dhe emocione, shkruan Korneri.net

Loja e luftuar shumë në mesfushë bëri që mos të ketë shumë raste, mirëpo Chelsea u tregua më efikas dhe më me përvojë, andaj shënoi dy herë me Mason Mount dhe Benjamin Chilwell.

Chelsea praktikisht është në gjysnëfinale, pasi është e paimagjinueshme se mund ta humbë këtë epërsi të lartë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here