SWANSEA, WALES - SEPTEMBER 11: Thibaut Courtois of Chelsea fouls Gylfi Sigurdsson of Swansea City to concede a penalty kick during the Premier League match between Swansea City and Chelsea at Liberty Stadium on September 11, 2016 in Swansea, Wales. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Portieri i Chelsea, Thibaut Courtois ishte dhe vazhdon të jetë dëshira më e madhe e Real Madridit, por klubi londinez nuk e ka ndërmend ta shet lojtarin më të mirë në skuadër e aë më pak te rivali (siç thuhet) direkt për titullin evropian nëse mund të thuhet kështu.

Madrilienët disa herë tentuan ta sjellin në Bernabeu, por nuk ia dolën. Dhe, del një tregim shumë interesant rreth kësaj qështje nga edicioni i kaluar. Derisa belgu ishte i lënduar, Real ii dërgojë atij një faks duke i dëshiruar shërim të shpejtë.

Ish- portiere i Atl.Madrid disa hare hapur ka deklaruar se dëshiron të rikthehet në La Liga, dhe këtë do ta bëjë pasi t’i skadon kontrata në vitin 2018, ndërsa Chelsea dëshiron t’ia vazhdojë kontratën.

“Pse për atë Zot dërgojnë dëshira për shërim të shpejtë lojtarit tonë, e posaqërisht pse me faks. Ndoshta nuk kanë dëgjuar për thirrje telefonike apo SMS. Si duket pëllumbit të tyre ia janë thyer krahët që të dërgojnë një porosi për të” shkruan në mënyrë ironike insajder i Chelsea.

 

Artikulli paraprakTregim i pabesueshëm: Topi e qëlloi në kokë dhe ia shpëtoi jetën!
Artikulli tjetërDëshiron lojtarë për 80 milionë, pronarët i thanë ke skuadër të fortë!