Tipike italiane. Chelsea shënoi fitore në udhëtim te Sunderland 0:1, duke e vazhduar marrshin drejt titullit të kampionit dhe pikërisht kështu ka dëshirë më së shumti trajneri Antonio Conte, që skuadra e tij të fitoj dhe njëkohësisht së mos pësoi gol.

Cesc Fabregas i cili për shumë njohës të futbollit në ishull mund të luajë edhe pak ndeshje para se të largohet nga londinezët, shënoi golin e vetëm pak minuta para fundit.

Ishte kjo fitorja e 10-të, për Chelsea dhe Conte më radhë në Premier League.

 

Artikulli paraprakLiverpool deklasoi Middlesbrough në udhëtim
Artikulli tjetërFitojnë klubet nga Manchester, Tottenham sigurtë