Chelsea është e interesuar për Anthony Gordon , një sulmues i talentuar i Everton.

Sipas medieve britanike, Chelsea ofroi 40 milionë funte, por Everton e refuzoi, që është pak e çuditshme, por nëse mendohet që çmimet janë fryer dhe po fryhet çdo ditë e më tepër, Evertoni po provon që ta rrit çmimin pasi Chelsea është shumë serioz, përcjell Korneri.net

Tashmë klubi londinez do të tentojë të përfshijë disa lojtarë të tij në shkëmbim dhe në këtë mënyrë të ulë çmimin, por në cilëndo verzion, skuadra që do të fitojë shumë do të jetë Evrton, sepse do të merr ndonjë lojtar nga Chelsea, plus para të majme. /Korneri.net

Artikulli paraprakAsensio largohet nga Real Madrid? Mourinho e fton te Roma
Artikulli tjetërOrari i ndeshjeve të Superligës për xhiron e dytë