Chelsea e ka fituar përballjen e sontme ndaj Southampton me rezultat 4:2, duke bindur me lojën e treguar dhe arsytuar poashtu edhe kandidaturen për titull këtë edicion në Premier League.

Hazard kaloi londinezët në epërsi, por vetëm pak çaste më vonë Romeu barazoi shifrat në 1:1.

Pas golit të skuadrën musafire në skenë dolën Cahil dhe Costa me dy gola,e dërguan në katër numrin e golave për vendasit, mirëpo rezultatin përfundimtat Chelsea – Southampton 4:2 e vulosi Bertrand.

Pas këtyre tre pikëve, Chelsea e rrit diferencën me Tottenhamin në shtatë pikë, por ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Artikulli paraprakInteri nis revolucionin e madh, largohen 13 lojtar
Artikulli tjetërVillarreali e “shukat” Vincente Calderon-in! Atletico Madrid rrezikon pozitën e tretë…