Skuadra londineze Chelsea, por me direktivat e italianit Antonio Conte dëshiron të kthej në Premier League, mbrojtësin spanjnoll të krahut të majtë Marcos Alonso. Anëtari i Fiorentinës më herët ishte pjesë e Bolton dhe Sunderland para se të kalonte në Serie A në edicionin 2014.

Për lojtarin Chelsea ka gati 23 milionë funte, kurse Fiorentina i kërkone dhe 2 milionë më shumë, edhe pse po flitet se marrëveshja do të finalozhet në momentet e fundit të afatit kalimtar veror.

alonso 2

 

Artikulli paraprakBëhet zyrtare lista e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Finlandës
Artikulli tjetërYounes Belhanda afër Romës