Raportet e fundit në mediat italiane dhe britanike bëjnë të ditur se Chelsea gjatë ditës së sotme ka filluar kontaktet e para me zyrtarët e Milanit për mbrojtësin fantastik, Alessio Romagnoli.

Raportohet se mbrojtësi kryesor i skuadrës së Montellas nuk është në shitje andaj përgjigja e zyrtarëve të Milanit ndaj kërkesës së Chelsea ka qenë menjëherë negative.

Artikulli paraprakZyrtare: Edhe një kroat te Fiorentina
Artikulli tjetërInjoron “big-ët” anglez për Napolin