Sipas informacioneve më të fundit në mediat britanike, Chelsea është duke tentuar të sjell në skuadër një portier cilësor dhe në listë tashmë ndodhen tre portier të nivelit shumë të lartë.

Bëhet e ditur se emrat e këta tre portierëve janë, Gordon i Celtic, Diego Lopez i huazuar nga Milan te Espanyol dhe Fernando Muslera i Galatasaray.

Artikulli paraprakRrokadë kinezo – angleze, Martinez drejt kampionëve në Premier League, kurse…
Artikulli tjetërGjiganti anglez në gjurmët e Chicharito-s