Është normale kur një skuadër angleze drejtohet nga një italian, e ky i fundit kërkon përforcime nga Serie A.

Antonio Conte së bashku me zyrtarët e klubit ia kanë vënë vetës tri objektive që verën e ardhshme të transferojnë futbollistë nga kampionati italian.

Fjala është për anëtarin e Juventusit, Paulo Dybala, atë të Romës Alessandro Florenzi dhe mbrojtësin shqiptar të Napolit Elseid Hysaj.

Por, për momentin siç qëndrojnë punët, asnjëri nga këta futbollistë nuk janë në shitje, dhe nëse ndodh ndonjë marrëveshje eventuale me klubet e tyre përkatëse, asnjëri nga këta nuk kushtojnë më pak se 50 milionë euro pas klauzolave që kanë, e mos të flasim për argjentinasin Dybala.

 

 

 

Artikulli paraprakParamendoni kur gazetarët anglezë i thonë Guardiolas ta ndryshojë stilin e lojës!!!
Artikulli tjetërRonaldo e frenon kontratën e re!