Kohëve të fundit mesfushori kroat i skuadrës italiane Fiorentina, Milan Badelj, është shndrruar në një futbollistët më të kërkuar në Evropë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Inter dhe Milan janë shumë të interesuara për Badelj, por në garë tashmë ka hyrë fuqishëm edhe një skuadër e madhe angleze. Kontrata e Badelj përfundon në vitin 2018, dhe skuadra e fundit që kërkon shërbimet e tij është ajo londineze e Chelsea.

Artikulli paraprakMihajlovic i “fiksuar” pas mbrojtësit kroat
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Epoka e re e Milanit fillon pas takimeve të 2 dhe 13 dhjetorit