Pas lojërave të shkëlqyera në Champions League dhe kampionatin italian, Khvicha Kvaratskhelia tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve më të forta dhe më të pasura.

Më shpesh shkruhet për një transferim të mundshëm te Chelsea dhe klubi londinez vazhdon të lidhet me të. Chelsea po shqyrton një ofertë me vlerë 120 milionë euro, sipas mediave britanike, por diçka të tillë nuk po e vëretojnë në Itali, përcjell Korneri.net

Si Bayern ashtu edhe PSG thuhet se e duan atë, por asnjëra prej tyre nuk është e kanë përmendur shumë kaq të lartë parash. Napoli njihet si klub që blen super lojtarë dhe is het për 5- fishë më shtrenjtë, mirëpo Kvaratskhelia deri tash nuk u përmend se mund të largohet nga kampioni italian. /Korneri.net

Artikulli paraprakBrozovic pranë transferimit të jetës
Artikulli tjetërBroja gati për t’u rikthyer në fushën e lojës, Pochettino e pret te Chelsea