Ndeshje që skush nuk do ta mbajë në mend.

Por, megjithatë ishte ndeshje shumë e rëndësishme për londinezët e Frank Laprad të cilët me pikët e fituara ndaj skuadrës së fundit Norëich që nuk e pati asnjë goditje në drejtim të portës vendase, me një këmbë janë në Champions League pasi shkuan në +4 nga Leicester dhe Man.United dy javë pa përfunduar kampionati, shkruan Korneri.net

Vendosi sulmuesi francez Oliver Giroud që shënoi në minutën e tretë të kohësh shtesë në pjesën e parë mnë të cilën edhe Pulisic e pati një rast të mirë kur qëlloi tranzverzalen.

Pjesa e dytë ishte edhe më e qetë dhe pa gola, por që për Chelsea mjaftoi. /Korneri.net

Artikulli paraprakTentim grabitje, përjetim i tmerrshëm i presidentit të klubit italian
Artikulli tjetërAtalanta me rezultat tenisi, vetëm 7 realizme larg 100 golave sezonal