Roman Abramovich është i përgatitur të mbështesë Frank Lampard në afatin e ardhshëm të transferimeve, në mënyrë që të mund të përfitojë nga ajo që mund të jetë një treg me çmime të ulta në epokën e koronavirusit.

Mbrojtësi i majtë i Leicester, Ben Chilwell ka qenë një objektiv afatgjatë i Lampard ndërsa, sipas “The Athletic”, Chelsea gjithashtu ka përpiluar një listë të shkurtër të talentëve sulmues në Bundesligë, pasi ata kërkojnë të bëjnë tri nënshkrime, Kai Havertz i Bayer Leverkusen, Jadon Sancho i Borussia Dortmund dhe Timo Werner RB Leipzig, duke mos larguar këtu as  Moussa Dembele Lyon, përcjell Korneri.net

Chilwell, megjithatë, është objektivi kryesor i Lampard. Një shifër prej 85 milionë u kundërshtua në fillim të këtij viti, por Chelsea ka shpresë se ai do të jetë më i lirë pas krizës së përgjithshme financiare post-koronavirus.

Havertz i Leverkusen, 20 vjeç, është një nga talentet më të lakmuar në Evropë dhe një grup i klubeve elitare po e shikojnë atë. Transferimi i tij mund të ishte një nga tregimet kryesore të transferimeve të afatit të ardhshëm kalimtar.

Manchester United, Manchester City dhe Liverpool gjithashtu kanë një interes për sulmuesin e Anglisë  dhe Dotmundit, Jadon Sancho, i cili pritet të jetë në dispozicion për tu larguar nga Gjermania nëse vjen një ofertë prej 100 milionëve.

Werner, ndërkohë, thuhet se ka zemrën e tij të vendosur në një transferim te Liverpool, por ka pyetje në rritje nëse skuadra e Jurgen Klopp është gati të bëjë një ofertë prej 50 milionë euro që kërkojnë Leipzig, por do të punë të madhe të mposht Interin. /Korneri.net

Artikulli paraprakRangnick pritet të bisedoj me Milanon shumë shpejtë
Artikulli tjetërDezinfektuesi para derës hyrëse në “Fadil Vokrri”