Nuk ka asnjë dyshim se Andrea Belotti është sulmuesi më i mirë italian këtë sezonë, cili ka kontratë me Torinon deri në vitin 2021 dhe një klauzolë prej 100 milionë eurosh, por sipas Tuttusport, Chelsea është gati që të ofrojë 60 milionë euro, shkruan “Korneri.net”.

Por, kjo ofertë është refuzuar nga Torino, e cila dëshiron vetëm 100 milionë euro.

Kujtojmë se Belotti këtë edicion është ndër sulmuesit më të mirë në Evropë me 24 gola të shënuar në Serie A.

Artikulli paraprakGjashtë federatave të sportit u ndahen 913 mijë euro
Artikulli tjetërShefkiu si trajner dhe Njaziu si sulmues “shkatërrojnë” rivalët në futbollin finlandez [VIDEO]