Klubi londinez i Chelsea është gati të shpenzojë 90 milionë funte për anëtarin e Real Madrid, James Rodriguez. Kështu raportohet në mediat britanike, të cilat megjithatë nënvizojnë se bëhet fjalë për zëra të pakonfirmuar.

Sipas burimeve të njëjta, Chelsea ka në dispozicion edhe 150 milionë funte për shpenzime andaj e kalon edhe ofertën e rivalit të qytetit Arsenal. Më herët, Zinedine Zidane kishte shprehur dëshirën e tij për të mbajtur Rodriguez në klublin madrilen, por Marco Asensio dhe Isco duket se janë joshur nga këto oferta.

Artikulli paraprakNdahet nga jeta Joao Havelange
Artikulli tjetërHistoria e pabesueshme e Raiola-s: 50 mln të ardhura, i bën vetës dhuratë 8 milionëshe