Është hedh shorti për ndeshjet e fundit finale të Play-off për edicionin 2016/17 në Champions League. Si zakonisht shorti u hedh në qytetin e bukur zvicëran Nyon në praninë e të gjithë zyrtarëve të klubeve pjesmarrëse.

Ndeshja kryesore e kësaj faze zhvillohet në mes Portos dhe Romës dhe mëkat se cilado nga këto skuadra të elimonohet. Ndeshje interesante zhvillohet edhe në mes Villarreal dhe Monaco, kurse Manchester City ka përballë skuadrën e vogël dikur të famshme Steau Bukureshti.

Skuadrat e para luajnë ndeshjet e tyre në shtëpi me 16-17 guhst, ndërsa ato të kthimit pas dy javësh.

Çiftet e play-off

Ludogorets –Viktoria Plzen

Celtic – Hapoel Beer –Sheva

Kopenhagen – Apoel

Dundalk – Legia Warszawa

Dinamo Z.- Salzburg

Steaua – Man.City

Porto – Roma

Ajax – Rostov

Young Boys – B.Gladbach

Villarreal – Monaco

 

Artikulli paraprakLIMAK STREETBALL KOSOVA 2016 – SUPERFINALJA
Artikulli tjetër“Lum” skuadrash pas portugezit fantastik