Dy ndeshjet e sontme të Champions League, Manchester City – Monaco dhe Bayer Leverekusen – Atletico Madrid janë shfaqjet që premtojnë spektakët, ku favoritët në letër kosiderohen anglezët dhe spanjollët, mirëpo Monaco dhe Leverkusen kanë skuadra që mund të befasojnë çdo skuadër, pamarrë parasysh cilësitp e kundërshtarëve.

Nisur nga vetë deklaratat e e trajnerëve, fjalët e rezervuara të tyre na bëjnë me dije se ata do të luajnë lojë të rezervuar dhe të kujdesshme në mënyrë që të presin gabimet e kundërshtarit, por synimi kryesor i skuadrave musafire është që të shënojnë golin si musafir.

Manchester City – Monaco dhe Leverkusen – Atletico Madrid zhvillohen sonte nga ora 20:45.

Artikulli paraprakFOTO/ Gabimi më i madh në karrierë quhet Real Madrid
Artikulli tjetërMediat italiane: Milan kërkon super – sulmuesin e Real Madrid, nuk është Karim Benzema…