Një tjetër deklaratë ekskluzive e akterëve të ndeshjes së ardhshme dhe derbit të xhiros së gjashtë në Vala Superligë, Feronikeli-Prishtina.

Këtë herë për “Korneri.net” foli Lorik Maxhuni i cili thotë se janë të trija rezultat e hapura në ndeshjen derbi, kurse gara për titull sivjet do të jetë në mesin e pesë skuadrave.

prishtina

“Ndeshja me Feronikelin është  derbi dhe aty të trija rezultatet janë të mundshme. Ne shkojmë për rezultat pozitiv pasi që në ndeshjet e para kemi treguar se kemi potencial  të dalim me rezultat të favorsheëm ndaj çdo kundërshtari.  Për mungesa të tyre Prishtina nuk i shikon shumë, pasi në shkojmë për të zhvilluar lojën tonë, dhe mendoj se kushdo që do të luajë për ata, janë futbollistë cilësorë dhe jo rastësisht kampion aktual.

Prishtina  luan si skuadër dhe mbrojtja e fillon nga sulmi. Jemi si ekip kompakt dhe mundohemi t’i kryejmë detyrat taktike që na jep trajneri para çdo ndeshje. Sigurisht, Prishtina është njëra prej ekipeve kandidate për titull bashkë me Feronikelin, Besën, Trepçën 89’ dhe Gjilanin”, tha në fund Maxhuni.

 

 

 

Artikulli paraprakMontella menaxher, jo trajner!
Artikulli tjetërMourinho kërkon Isco-n, Rooney jashtë forme