Pep Guardiola nuk ka lënë gur pa lëvizur te Bayern München, duke ndryshuar pozicionet e lojtarëve në fushë nga ndeshja në ndeshje. Risitë e teknikut katalanas, megjithatë, tani janë pjesë e së shkuarës, sepse radhën e ka Carlo Ancelotti, i cili gjithashtu ka filluar me “truqet” e tij, po aq mediatike sa ato të 45-vjeçarit Pep. Kjo u pa në ndeshjen e së martës në Champions League kundër PSV Eindhoven-it, kur mjeshtri italian bëri zëvendësimet Costa-Coman dhe Kimmich-Robben. Braziliani i dha një letër të vogël kampionit të botës, Thomas Müller, i cili e lexoi me shumë vëmendje.

Natyrisht, është e qartë se Don Carlo i kishte shkruar një udhëzim taktik, por se çfarë saktësisht askush nuk e di. Müller e zhduku menjëherë shënimin. “U informova për një udhëzim të ri taktik. Letrën e futa në mbathje dhe pastaj do të ketë humbur në dhomat e zhveshjes“, – shpjegoi bavarezi për gazetën “Bild“. Një gjest i tillë është parë shumë herë në Serie A. Trajneri i fundit i cili i ka përdorur shpesh udhëzimet e kësaj forme është Roberto Mancini (vjet, tek Inter). Müller nuk e “shpëtoi” skuadrën pas letrës që mori, por Bayern München shënoi golin e dytë dhe të fitores.

Artikulli paraprakLuani bastore? “Korneri.net” ka zgjedhur 9 ndeshje për ju
Artikulli tjetërFormula 1, Williams zyrtarizon Lance Stroll për 2017