SHANGHAI, CHINA - JANUARY 19: Argentine footballer Carlos Tevez arrives at the airport on January 19, 2017 in Shanghai, China. Carlos Tevez will play for Shanghai Greenland Shenhua F.C. in the 2017 Chinese Football Association Super League (CSL) match. (Photo by VCG/VCG via Getty Images)

Më në fund argjentinasi i famshëm Carlos Tevez arrin në Kinë. Revulucioni kinez nisi dhe po vazhdon me transferimet e futbollistëve shumë të talentuar nga të gjitha pjesët e botës, dhe ato lajme që Qeveria e Kines do t’i ndal investimet nuk kanë të bëjnë me realitetin pasi ato lajme po shkruhet vetëm nga evropianët të cilët po i frikësohen parave të kinezëve.

Carlos Tevez u prit si mbret në aeroportin Shnghai Pudong International, ku present ishin qindar tifozë të skuadrës Shanghai Shenhua si dhe dhjetra policë që ta siguronin kalimin e tij.

Tevez do të paguhet nga skuadra e njohur kineze për rekord 615.000 funte në javë.

 

 

Artikulli paraprakNjë tjetër vazhdim të kontratës nga futbollistët e Arsenalit
Artikulli tjetërMilito zbulon mënyrën si Messi do transferohet te Interi