Mediat franceze raportojnë një ndjesi të vogël këtë mëngjes kur dhanë lajmin se Paul Pogba kishte rënë dakord për gjithçka me PSG.

Të njëjtat burime shkruajnë se Pogba do të bëhej lojtari i tretë më i paguar pas Neymar dhe Mbappe. Kompensimi i pretenduar për United do të arrinte midis 70 dhe 80 milionë euro, përcjell Korneri.net

Sidoqoftë, mediat angleze pretendojnë se francezët vendosën informacion të pasaktë dhe se nuk u arrit asnjë marrëveshje midis lojtarit të kombëtares franceze dhe klubit nga Parku i Princave. Pogba ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij me United dhe Manchester Evening News shkruan se lojtari është i kënaqur në Manchester dhe është gati deri në fund të kontratës.

Menaxheri i United, Ole Gunnar Solskjaer shpjegoi të Dielën se Pogba duhet të kthehet në Manchester nga pushimet e tij në Florida këto ditë. Burimet në United kanë vlerësuar profesionalizmin e Pogbas gjatë dy viteve të fundit, pavarësisht interesit të tij të hapur për të shkuar në Real. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here