Në Argjentinë është është tema kryesore në çdo medium të mundshëm.

Atje besojnë se Carlos Tevez mund ta bindë portierin italian Gigi Buffon, që të transferohet në Boca Juniors, dhe ta ndjejë atmosferën që mbretëron në stadiumin legjendar “La Bombonera”, përcjell Korneri.net

Carlos Tevez dëshiron që Gianluigi Buffon, ish-bashkëlojtari i tij në Juventus gjatë viteve (2013-15), të nënshkruajë për Boca Juniors dhe të luajnë së bashku në La Bombonera.
‘Apache’, sipas informacioneve të shtypit argjentinas, po përpiqet të bindë portierin, 40 vjeçar, t’i japë fund karrierës së tij në Boca, që udhëheqës në kampionatit argjentinas me 6 pikë më shumë se Godoy Cruz.

Portieri aktual 22-vjeçari Agustín Rossi, nuk ka përvoj të madhe dhe Buffon do të ishte ideal në portën e Boca Juniors, pasi përcoja e tij do t’i ndihmonte shumë skuadrës së madhe argjentinase që ta fitoj titullin si dhe luftën për Copa Libertadores. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here