Barcelona nuk po kalon një moment të mirë brenda dhe jashtë fushe.

Mediet spanjolle raportojnë se Lionel Messi dhe Antoin Griezmann janë përplasur në stërvitje. Madje është dashur ndërhyrja e trajnerit Setien dhe disa prej pjesëtarëve të stafit për ti ndarë.

Sa është e vërtetë mbetet për tu mësuar arsyeja e kësaj përplasje, por thuhet se shkas u bë një episod në ndeshjen kundër Levantes ku argjentinasi nuk ja ka pasuar topin francezit. Ish-sulmuesi i Atletico Madrid ka dështuar të përshtatet në “Camp Nou” dhe ndoshta edhe kjo ka shtuar nervozizmin në rradhët e kampionit të botës, por Griezmann pas këtij rasti, 100% duhet të shitet pasi kështu do të kërkonë Messi. /Korneri.net

Artikulli paraprakModric arriti fitoren e 150 me Real Madridin në La Liga
Artikulli tjetërOperohet me sukses portieri i Trepçës’89