Të gjithë e dinë që tablodi britanik “The Sun” di të lansojë lajme bombastike, të ëmdha, interesante, por edhe shpesh herë jo të vërteta, mirëpo duhet thënë se ky lajm ka nis të jetë mjfatë serioz.

Sipas këtyre burimeve Inter po bëhet gati t’i ofrojë Arsenalit 77 milionë euro për sulmuesin kilean Alexis Sanchez, kontrata e të cilit skadon pas dy vjetësh dhe nuk e ka ndërmend lojtari ta vazhdojë atë.

Normalisht, kjo shumë e lartë parash vjen si rrjedhojë e shitjes së mundshme të Mauro Icardi te Napoli, andaj neroaxurët mund të ofrojë këtë shumë parash brenda javës së ardhshme. Oferta bombastike vjen si vetëtimë në qiellin e kaltër për zyrtarët e Arsenalit.

Artikulli paraprakMilan fitoi pastër ndaj Freiburg, shkëlqeu braziliani i harruar…
Artikulli tjetërZbulohen fotot e nxehta, vajza e trajnerit të Kombëtares po çmend meshkujt në Sardenja