Napoli e fitoi edicionin e sivjetmë të Coppa Italia, duke e mposhtur Juvetusin pas kryrjes së penalltive.

Festa dhe gëzimi i  tifozëve të  Napolit ishte i madh, saqë harruan edhe për koronavirus, duke dalur në rrugët e qytetit dhe festuar deri në orët e vona, për të mos thënë në mëngjes, ngase triumfi ndaj rivalit të madh dhe të urryer është i skajshë, përcjell Korneri.net

Megjithatë para se të dilnin në shesh, tifozët e Napolit kanë festuar si të çmendur edhe në shtëpitë e tyre. I tillë ka qenë rasti i një tifozi të moshuar të Napolit, i cili pas fitores së ekipit të zemrës, nuk është përmbajtur aspak, por është shtrirë në dysheme dhe ka festuar si i çmendur. /Korneri.net

Αυτό είναι η Νάπολι!

Publiée par Napoli Greek Fans sur Jeudi 18 juin 2020
Artikulli paraprakLiderja e Superligës Drita, sot luan për tri pikë të reja
Artikulli tjetërSevilla-Barcelona sonte. Viktima e preferuar e andaluzianëve është Messi, që është një gol larg nga 700 shënime