Real Madrid do të përballet ditën e mërkurë me Interin në kuadër të ndeshjes së parë në grupin D të Ligës së Kampionëve.

Do të jetë një ndeshje e vështirë për zikaltrit të cilët këtë edicion u pozicionuan në vazon 1 pasi vinin si kampionë të Italisë. Por, edhe pse Reali është skuadër mjaft e fortë, Ancelottit do t’i duhet të bëjë ndaj zikaltërve pas disa nga yjet e ekipit.

Për madrilenët do të mungojnë Mendy, Marcelo, Toni Kroos, Dani Ceballos dhe Gareth Bale, por janë rikthyer më grupin David Alaba dhe Luka Jovic.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here