Real Madrid në mbrëmje e zhvillon ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve përballë rivalit lokal Atl.Madrid. Sikur finalja dhe fitorja ndaj rivalit të vështirë nuk është motiv i mjaftueshëm, për lojtarët e Realit është gati një “premi” e jashtëzakonshme nga presidenti Florentino Perez nëse e fitojnë sërish garën kryesore evropiane, shkruan Korneri.net

Që nga viti 1958 Reali nuk e ka fituar dy herë trofeun vendor (titullin) dhe trofeun Evropian brenda një stinori, andaj këtë vit është shum afër ta bëjë një gjë të tillë pasi kryesor në La Liga me pikë të barabarta me Barcelonën, por me një ndeshje më pak të zhvilluar dhe është ën rrugë të mirë ta fitoj Ligën e Kampionëve për herë të dytë rresht dhe njëkohësisht të bëhet skuadra e parë evropiane që e fiton dy herë me radhë, përcjell Korneri.net.

Presidneti Florentino Perez ka ndarë një buxhet prej 40 milionë euro për t’i gëzuar futbollistët, por me kusht që ta fitojnë Ligën e Kampionëve.
Këto para janë vetëm 1/3 e fitimeve që Reali i përfiton nga ndeshjet në këtë garë, reklamat dhe nga të drejtat televizive.
Këto para do të ndaheshin për secilin futbollistë nga 1.5 milionë euro, 2 milionë euro do të t’i merrte trajneri Zinedine Zidane dhe pjesa tjetër e parave për trajnerët tjerë dhe futbollistët e skuadrës B. /Korneri.net

Artikulli paraprakPSG e gjenë pasuesin e Emery! I premtojnë dhuratë supertalentin e Monacos….
Artikulli tjetërLiridon Leci tregon çka i thanë në polici