Celtic Glasgow rrezikon jashtëzakonisht shumë të eliminohet nga garat e Champions League. Klubi i njohur skocez përkundër fitores në ndeshjen e parë 5-2, ndaj skuadrës izraelite Beer Sheva Hapoel, rrezikon shumë pasi tifozët e Celtic mbanin në duar flamuj dhe mbishkrime të Palestinës, që ishte mesazh i qartë politik, apo më saktë kundër Izraelit.

UEFA ndalon ngjarjet politike – Sip[as asj që shkruajnë mediat e njohura evropiane skocezët sigurtë do të dënohen nga UEFA, pas këtyre ngjarjeve që ndodhën para ndeshjes në Celtic Park, dhe më e keqja mund të ndodh që skuadra e famshme të eliminohet krejtësisht nga Liga e Kampionëve.

 

Artikulli paraprakPezullohet gazetari nga Zhuri, që ofendoi Kosovën
Artikulli tjetërFSHF i shpërblen me nga 8 mijë euro Rashicën e Shalën, Ja arsyeja…