Përfaqësuesi spanjoll Celta Vigo, shënoi fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Krasnodar (0:2), dhe kështu është kualifikuar në çerekfinale të Europa League.

Celta ishte skuadër më e mirë gjatë tërë ndeshjes duke dtyruar vendasit që të mbrohen dhe të ndëshkohen edhe me karton të kuq.

Golat e spanjollëve i shënuan Hugo Mallo dhe Iago Aspas.

Artikulli paraprakPërse Borussia Dortmund postoi mesazhe pro Erdoganit?
Artikulli tjetërAjaxi i famshëm në çerekfinale